YÖNETİM

Yönetim Kurulumuz; kooperatifçilik, kentleşme ve konut politikaları alanında Türkiye'nin en yetkin isimlerinden olan Sn. Yılmaz ODABAŞI'nın Başkanlığında oluşturulmuştur.


Bu gün yüzbinlerce insanımızın mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadığı Batıkent ve Çayyolu'ndaki' Toplu Konut Projelerimizin başarıyla tamamlanmasında ve Çayyolu-II Uydukent Projesinin yoktan var edilerek, 5 yıl gibi kısa bir sürede bitirilmesinde, Eryaman'da 7500 konutta insanlarımızın ikamet etmesinde ve 5000 konutluk Temelli Projelerinin hayata geçirilmesinde Sn. ODABAŞI'nın ve çalışma arkadaşlarının büyük payı olmuştur.ÖZGEÇMİŞ

Yılmaz ODABAŞI
TÜRKKONUT Genel Başkanı.

1947 yılında Erzurum'da doğdu. İki yaşından itibaren ailesi Ankara'ya yerleşti. İlk ve orta öğretimi Ankara'da tamamladı.

1965 yılından itibaren esnaflıkla uğraşarak hayata atıldı.

1970 yılında Esnaf Kuruluşlarında yönetici, Başkan Vekilliği görevi ve 1979 yılında Başkanlık görevine atandı. Halen, Türkiye Esnaf Vakfı yöneticiliği Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

1985 yılında Esnaf Teşkilatı mensuplarının konut sorununun çözümü için Sınırlı Sorumlu Pazar Konut Yapı Kooperatifleri Birliğini kurarak Türkiye Sınırlı Sorumlu Yapı Kooperatifleri Merkez Birliği TÜRKKONUT bünyesine dahil oldu.

1988 yılında TÜRKKONUT Genel Sekreter Yardımcılığı,1990 yılında TÜRKKONUT Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1990-1995 yılları arasında Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Habitat kuruluşunda Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Konut Birliği yöneticiliği görevlerinde bulundu.

1992 yılından itibaren de, TÜRKKONUT Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.Türkiye'ye yeni kentler kazandırmak için yoluna devam eden Merkez Birliğimiz, okulu olmayan bu sektöre, yeni kadroların yetiştirilmesi gibi çok önemli bir görevi de üstlenmiş ve yetişmiş insan gücü yaratan bir kaynak halinde gelmiştir.

Yönetimdeki temel felsefemiz; üyelerimizin yaşamlarını sürdürecekleri kentlerin oluşumunu yönlendirecek tüm kararlara bizzat katılımlarının sağlanmasıdır. Merkez Birliğimiz, üst birliklerimiz ve tüm kooperatiflerimiz, katılımcı ve demokratik karar mekanizmalarıyla işlemektedir.